Historia - Na rynku od 1957

Historia Na rynku od 1957

MALMOR kontynuuje tradycje powołanego w 1957 r. specjalistycznego przedsiębiorstwa państwowego - głównego wykonawcy zabezpieczeń antykorozyjnych i prac izolacyjnych na statkach budowanych i remontowanych w polskich stoczniach.

Kontynuujemy dobre wieloletnie tradycje

Kontynuujemy dobre Wieloletnie tradycje

Z naszych usług przez ponad 50 lat korzystały: stocznie produkcyjne i remontowe w kraju i zagranicą, zakłady przemysłu spożywczego: mleczarnie, zakłady mięsne, drobiarskie i rybne, przetwórnie owoców i warzyw, browary, chłodnie składowe i zamrażalnie, ciepłownictwo i energetyka, budownictwo.

 

Po prywatyzacji przedsiębiorstwa w 1989 roku MALMOR działa jako spółka z o.o. Kontynuujemy dobre, wieloletnie tradycje ale też i dostosowujemy swoje usługi do potrzeb rynku. W latach 1989 - 1997 działaliśmy głównie jako wykonawca prac konserwacyjno-malarskich i izolacyjnych w stoczniach Wybrzeża Gdańskiego, w oparciu o oddziały (zakłady) rozmieszczone na terenach Stoczni Gdańskiej, Stoczni Północnej, Stoczni Gdynia i Stoczni Marynarki Wojennej, zatrudniając w tym okresie średniorocznie 150 -200 osób.

Od lat rozszerzamy zakres usług

Od lat rozszerzamy Zakres usług

Pogarszająca się kondycja przemysłu okrętowego w latach 1992-1996, udział w postępowaniach układowych i upadłościowych miały negatywny wpływ na ogólną sytuację Spółki i wymusiły dokonanie szeregu zmian organizacyjnych, kapitałowych oraz podjęcie stosownych działań zmierzających do większego uniezależnienia się od niestabilnej kondycji dotychczasowych tradycyjnych zleceniodawców.

 

Od lat konsekwentnie rozszerzamy zakres proponowanych usług i pozyskujemy nowych zleceniodawców spoza przemysłu okrętowego. Na potrzeby naszych klientów unowocześniliśmy zakład produkcyjny nr 1 przy ul. Marynarki Polskiej 59. Przy wykorzystaniu środków unijnych zbudowaliśmy nowoczeną śrutownię pozwalającą na czyszczenie powierzchni stalowych z użyciem śrutu w obiegu zamkniętyym, nowoczesną komorę malarsko-suszarniczą i ciąg malarski.

Malmor dzisiaj

Malmor Dzisiaj

W zakładzie produkcyjnym w Gdańsku-Letnicy przy ul. Śnieżnej wykonujemy prace konserwacyjno-malarskie oraz metalizację natryskową dla takich firm jak: Palfinger, H.Cegielski Poznań SA, FAMA Gniew Sp. z o.o., PESA Bydgoszcz S.A., Euroweld, Mostostal Pomorze SA, Intertech Sp. z o.o., Rockfin, Prowal Słupsk, Wetcab Sp. z o.o. i wielu innych.

 

Większość zabezpieczanych antykorozyjnie konstrukcji stalowych to projekty podlegające wyśrubowanym normom NORSOK. Prace wykonujemy pod ścisłym nadzorem inspektorskim (inspektorzy z zewnątrz, pracujący na zlecenie naszych kontrahentów). Nasza wewnętrzna kontrola jakości prowadzona jest przez dwoje naszych pracowników z uprawnieniami inspektorskimi potwierdzonymi certyfikatem ukończenia kursu zgodnie z prawidłami konwencji SOLACE oraz standardem NACE - inspektor powłok malarskich poziom II / FROSIO poziom III. Nasi malarze posiadają certyfikaty malowania zgodnie ze standardami normy NORSOK M-501.

Nasze Certyfikaty

Dane firmy
Przedsiębiorstwo
Produkcyjno-Usługowe
"Malmor" Spółka z o.o.

Adres firmy
80-557 Gdańsk
ul. Marynarki Polskiej 59

Dane kontaktowe
58 343 20 64
malmor@malmor.com.pl

Pełny kontakt